گروه صنعتی تولید و پخش تخصصی چمن مصنوعی

فروشگاه آنلاین چمن مصنوعی همراه با ضمانت نامه معتبر ایران نصب (مطلقا غیر چینی)قیمت چمن مصنوعی,خریدچمن مصنوعی از کارخانه

چمن مصنوعی برای بالکن

چمن مصنوعی برای بالکن
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/05/21 3 نظر

چمن مصنوعی برای بالکن و نکته های مهم آن

چمن مصنوعی برای بالکن

فهرست مطالب این مقاله

اهمیت تزئین بالکن چه انداره است؟

تأثیر طراحی دکوراسیون داخلی بر ساکنین یک ساختمان چه اندازه است؟

اشاره به موارد تأثیر گذار در طراحی بالکن چیست؟

المان‌های مورد استفاده در طراحی بالکن چیست؟

مزایای چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی

تزئین بالکن با چمن مصنوعی امکان دارد؟

به کدام قسمت از ساختمان بالکن گفته می‌شود؟
آیا تا به حال به چمن مصنوعی برای بالکن فکر کرده‌اید؟ آیا شما هم از کسانی هستید که در آپارتمان زندگی می‌کنید و تنها فضای بازی که در اختیار دارید فضای یک بالکن یا تراس کوچک است؟ قبل از هر چیز بهتر است

با تعریف بالکن و تراس آشنا شوید. همان‌طور که می‌دانید در هنر معماری برای بهره بردن از فضای آزاد معمولاً قسمتی در نظر گرفته می‌شود. در معماری قدیم فضایی به نام بهار خواب در طبقات بالایی خانه‌های ویلایی در نظر گرفته می‌شد که افراد به راحتی از آن به عنوان حیاط استفاده می‌کردند. این فضا مانند روف گاردن در طراحی ساختمان‌های مدرن امروزی بود. در ادامه به موضوع تزئین بالکن می‌پردازیم.


 {من مصنوعی ارزان برای بالکناهمیت چمن مصنوعی برای بالکن
قبل از آنکه به موضوع تزئین بالکن با چمن مصنوعی بپردازیم بهتر است بدانید که با گذشت زمان و با افزایش جمعیت تمایل به ساخت خانه‌های چند طبقه و آپارتمان نشینی افزایش یافت. به دنبال این تغییر متراژ ساختمان‌ها کاهش یافت و امکان استفاده از حیاط و فضای باز نیز به شدت محدود گشت. بدین صورت نوع زندگی تغییر کرده و استفاده از فضای باز و هوای آزاد در خانه‌های مدرن با محدودیت روبرو شد. اما طراحی فضای سبز بالکن به عنوان راه حلی برای این مشکل ارائه گردید.


 

بر اساس اصول طراحی و معماری تراس به فضایی بدون سقف گفته می‌شود اما بالکن همان فضای سقف دار رایج است که در طبقات مختلف قرار گرفته و به فضای باز اطراف مشرف است و در ساختمان‌های امروزی طراحی و ساخته می‌شود. لازم به ذکر است که معمولاً این دو فضا با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند.

در معماری نوین در خانه‌های کوچک هم فضایی به عنوان بالکن در نظر گرفته می‌شود و طراحی فضای سبز بالکن به یکی از دغدغه‌های مهم معماری نوین تبدیل گشته است. در واقع طراحی و چیدمان دکوراسیون بالکن نیازمند ارائه ایده‌های خاص می‌باشد که منجر به افزایش زیبایی و کارایی آن شود.  


 چمن مصنوعی مخصوص تراس
تأثیر طراحی دکوراسیون داخلی بر ساکنین یک ساختمان
امروزه با توجه به بهره برداری از جدیدترین فناوری‌های روز دنیا و ورود به دنیای مدرن، اهمیت به دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار شده است. این روزها تأثیر فضا و دکوراسیون داخلی یک ساختمان روی ساکنین آن بر کسی پوشیده نیست.

چمن مصنوعی برای بالکن نیز یکی از ایده‌های مدرنی است که امروزه با استقبال بسیار زیادی روبرو شده است. به کمک اجرای این ایده می‌توان مکانی بی استفاده مانند تراس یا بالکن را به فضایی رؤیایی برای گذراندن اوقات فراغت تبدیل کرد. این کار در واقع طراحی و چیدمان دکوراسیون فضای خارجی یا محوطه سازی فضای سبز بالکن به حساب می‌آید. 


از مزایای طراحی و چیدمان یک ساختمان می‌توان به افزایش سطح سلامت جسمانی و روانی ساکنین آن اشاره کرد. به طور مثال طراحی فضای سبز بالکن بدون توجه به ابعاد آن می‌تواند تأثیر بسیار زیادی روی ایجاد حس آرامش یا ایجاد شور و نشاط زندگی در ساکنین داشته باشد. اجرای این پروژه با توجه به افزایش آلودگی هوا و کمبود فضای سبز در مناطق شهری، می‌تواند سبب ایجاد مکانی برای استراحت و بهره بردن از نور طبیعی، هوای آزاد و غیره شود.  
چمن مصنوعی برای بالکن می‌تواند این فضا را بر اساس ابعاد آن به مکانی برای استراحت، مطالعه، کار، برگزاری کلاس‌ها و جلسات کاری آنلاین، وقت گذرانی با دوستان، بازی و تفریح بچه‌ها، برگزاری مهمانی و غیره تبدیل کند. همچنین زیبایی فضای خارجی یک ساختمان می‌تواند تأثیر چشمگیری در زیبایی کل ساختمان داشته باشد. پس همان طور که اشاره شد علاوه بر کارایی باید به افزایش زیبایی این فضا نیز توجه شود.


 چمن مصنوعی مخصوص تراس و بالکن
اشاره به موارد تأثیر گذار در طراحی بالکن
همان‌طور که می‌دانید طراحی یک فضا نیازمند شناخت اصول طراحی و چیدمان است. بر این اساس عوامل مختلفی در طراحی فضای سبز بالکن دخیل هستند. به طور مثال در وهله اول سبکی که برای طراحی انتخاب می‌شود تعیین کننده نوع متریالی است که باید برای آن فضا استفاده شود. در طراحی بالکن نیز عواملی چون میزان نورگیر بودن، ابعاد بالکن، میزان بودجه، میزان امکانات موجود در فضا، میزان دید ساختمان‌های اطراف و میزان دسترسی آن ها و عواملی از این قبیل تأثیر گذار هستند. اما در همه موارد گفته شده زیبایی و کاربردی بودن بالکن بسیار مهم است 
 
المان‌های مورد استفاده در طراحی بالکن
همان‌طور که می‌دانید برای طراحی یک فضا از المان‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. از جمله المان‌هایی که در فضای سبز بالکن می‌توان مورد استفاده قرار داد مبلمان، میز و صندلی های تاشو و کمجا، تاب های تک نفره معلق، گلدان ها و گیاهان مختلف، طراحی گرین وال یا دیوار سبز، آویزهای تزئینی، تخت های کوچک و نورپردازی به کمک لامپ های تزئینی مختلف است. کف سازی نیز در این فضا از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور مثال تزئین بالکن با چمن مصنوعی یکی از مواردی است که به افزایش کارایی، راحتی و زیبایی آن بسیار کمک می¬کند.

 
طراحی این بالکن با این چمن در هر سبکی از طراحی دکوراسیون امکان پذیر است. با این کار می توان بالکن را فضایی برای خوردن یک صبحانه دو نفره، ورزش و ریلکس کردن و لذت بردن از مناظر طبیعی تبدیل کرد. چمن های مصنوعی در رنگ ها و مدل های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند و برای طراحی بالکن می‌توانید از آنها استفاده کنید. اما چمن مصنوعی سبز رنگ می‌تواند بهترین انتخاب برای پوشش کف یک بالکن باشد زیرا یادآور فضای سبز طبیعی و حس شادابی و نشاط است. لازم به ذکر است که چمن های مصنوعی در انواع نایلونی، پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی تولید می شوند.

چمن های نایلونی دارای بالاترین دوام و چمن های پلی پروپیلنی دارای کمترین دوام و پایین ترین قیمت هستند. در این میان چمن های پلی اتیلنی بسیار نرم و شبیه چمن طبیعی هستند. 
 تزئین بالکن

مزایای چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی
از جمله مزایای چمن مصنوعی برای بالکن می‌توان به هزینه‌های کم آن در مقایسه با چمن طبیعی اشاره کرد. کاشت چمن طبیعی نیازمند مراقبت و نگهداری بالاتری بوده و همچنین نیاز به آبیاری دارد. علاوه بر این هزینه‌هایی نیز برای کاشت و تهیه خاک آن وجود دارد.

علاوه بر موارد ذکر شده چمن طبیعی در صورتی که به درستی نگهداری نشود زرد شده و در فصل سرما از بین می‌رود. اما چمن مصنوعی این مشکلات را به همراه نداشته و همیشه سبز و زیبا باقی می‌ماند؛ بنابراین سرسبز بودن چمن مصنوعی در همه فصل‌های سال یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن به شمار می‌آید.


اگر با چمن مصنوعی آشنایی داشته باشید حتماً می‌دانید که نصب آن چقدر آسان بوده و در هر سطحی از جمله سطوح ناهموار می‌توان آن را نصب کرد. همچنین به کمک چمن مصنوعی می‌توان عیب‌های کف را به راحتی پوشش داد. یکی از مشکلات چمن طبیعی این است که به هنگام آبیاری یا بارش باران خاک آن گل شده و منجر به گل آلود شدن فضای اطراف می‌شود. بر این اساس طراحی بالکن با چمن مصنوعی بهترین روش برای پوشش زمین در مناطق پر بارش است.
لازم به ذکر است که چمن‌های مصنوعی کاملاً ایمن بوده و بچه‌ها به راحتی می‌توانند روی آن ها بازی کنند. در صورتی که گرد و خاک روی آن نشسته باشد به راحتی می‌توانید آن را با آب شست و شو داده و مانند روز اول تمیز و سر سبز خواهد شد.
 

برای تزئین بالکن با این محصول خاص بهتر است از مدل هایی استفاده شود که زبر نبوده و به راحتی با پای برهنه بتوان روی آن راه رفت. در انتخاب چمن مصنوعی بهتر است از بهترین و معتبرترین برندها خرید کنید تا با گذشت زمان کفپوش شما دچار مشکل نشود. زیرا برخی از چمن‌های مصنوعی بی کیفیت پس از مدتی در اثر تابش نور آفتاب یا بارش باران دچار تغییر رنگ و تغییر شکل می‌شوند.   


از دیگر مشکلاتی که برای چمن‌های مصنوعی بی کیفیت به وجود می‌آید می‌توان به داغ شدن بیش از حد و تغییر شکل چمن‌ها در اثر تابش مستقیم آفتاب اشاره کرد. در چمن‌های مصنوعی با کیفیت این مشکل وجود ندارد و در صورت داغ شدن بیش از حد چمن مانند چمن طبیعی می‌توانید کمی آن را آب پاشی کنید. در چمن‌های مصنوعی با کیفیت میزان مقاومت در برابر برودت و حرارت بالا بوده و در آن ها تفاوت دمایی چندانی با چمن‌های طبیعی وجود ندارد.
در صورتی که فضای بالکن شما به اندازه کافی بزرگ باشد می‌توانید از ترکیب چمن مصنوعی و چوب برای پوشش دهی کف بالکن استفاده کنید. ترمووود یکی از بهترین گزینه‌ها برای کف سازی بالکن در کنار چمن مصنوعی است. ترکیب این دو محصول، دکوراسیونی با سبک مدرن را به وجود خواهد آورد.
 

تزئین بالکن با چمن مصنوعی
لازم است بدانید چمن مصنوعی برای بالکن در هر اقلیم و شرایط آب و هوایی امکان پذیر است. اما در استفاده از سایر المان‌ها مانند چوب و غیره باید به نوع اقلیم به شدت توجه کرد تا از خسارات مالی بعدی جلوگیری شود. همچنین طراحی داخلی به کمک برخی از المان ها باید متناسب با فرهنگ منطقه باشد. طراحی تراس با چمن مصنوعی با فرهنگ ایرانیان منطبق بوده و این کار در ایران بسیار رواج یافته است.  

تزئین بالکن و تراس با چمن مصنوعی
ایده‌های مختلف چمن مصنوعی برای بالکن
بسیاری از افراد بودجه زیادی برای طراحی بالکن منزل خود ندارند. لازم است بدانید از ساده‌ترین و ارزان‌ترین المان‌هایی که بدون نیاز به بودجه زیاد در قسمت بالکن قابل اجرا است چمن مصنوعی برای بالکن می‌باشد. پس از انتخاب کفپوش، نوبت به انتخاب و خرید اکسسوری‌های دیگر با توجه به ابعاد موجود و نوع کاربری بالکن می‌رسد. مهم‌ترین نکته این است که وسایل متناسب با فضای موجود انتخاب شوند و علاوه بر زیبایی به افزایش کارایی بالکن هم توجه شود.

نظرات

ضمنی
۱۴۰۱/۰۸/۱۳۰۰
پاسخبرنامه هاشون خیلی به موقع هست و خوش قول
خسروانی
۱۴۰۰/۱۲/۰۴۰۰
پاسختراس ما عالی شد ممنونیم از شما
تیموری
۱۴۰۰/۰۹/۰۷۰۰
پاسخبه نظرم شما عالی هستید

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از پیشنهادات و تخفیفات ویژه و اخبار سایت مطلع شوید

درباره ما

مرکز پخش انواع چمن مصنوعی در ایران عراق و افغانستان از سال 1385