گروه صنعتی تولید و پخش تخصصی چمن مصنوعی

فروشگاه آنلاین چمن مصنوعی همراه با ضمانت نامه معتبر ایران نصب (مطلقا غیر چینی)قیمت چمن مصنوعی,خریدچمن مصنوعی از کارخانه

عمر چمن مصنوعی

عمر چمن مصنوعی
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/05/26 4 نظر

چمن مصنوعی یکی از پرکاربردترین متریال هایی است که امروزه در زمینه های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. عمر چمن مصنوعی بسیار بالا است به شرط اینکه شما بدانید از چه جنس هایی باید در چه جاهایی استفاده کنید. در این بخش به طور کامل در مورد عمر مفید این چمن ها و نکاتی برای بالا بردن عمر آنها با شما صحبت می کنیم.

عمر چمن مصنوعی

سوالات زیر به خیلی ها کمک کرده است روی آنها کلیک کنید شما را به همان بخش انتقال میدهد

دوام چمن مصنوعی در سرما و گرما چه اندازه است؟

دوام چمن مصنوعی ورزشی چه اندازه است؟

عمر چمن مصنوعی در کاربردهای خانگی و معمولی چقدر است؟

این چمن ها حتی در معرض باد و باران یا نور شدید خورشید دوام دارند؟

نکات کلیدی و مهم در افزایش دوام چمن مصنوعی چیست؟

نحوه نظافت چمن مصنوعی چگونه است؟


 شاید این سوال در ذهن شما نقش ببندد که چمن مصنوعی چقدر دوام دارد؟ یا به عبارتی عمر آن چقدر است؟ یکی از علت های استفاده از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی، عمر و دوام بالای آن است. در حقیقت باید بگوییم این دوام بالای این چمن هاست که کاربران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. 


همانطور که میدانید چمن مصنوعی دارای کاربردهای بسیار زیادی است و در تمام زمینه ها می توان از آن استفاده کرد. هیچ محدودیتی در استفاده از این چمن های با دوام و با کیفیت وجود ندارد به همین علت، چمن مصنوعی محبوب تر از چمن طبیعی است. بدیهی است که علاوه بر زیبایی این چمن ها، عمر و دوام آنها نیز در این محبوبیت تاثیر گذار بوده است.

اما چه عواملی در عمر طولانی چمن های مصنوعی تاثیر می گذارد؟ ابتدایی ترین موضوعی که در مورد عمر این محصول مورد توجه قرار می گیرد، نوع کاربرد آن است. به طور مثال چمن هایی که در یک ورزشگاه و یا یک زمین ورزشی قرار دارند، عمر کوتاه تری به نسبت چمن مصنوعی هایی که در تراس یک خانه هستند، دارند.

دوام چمن مصنوعی در سرما و گرما بسیار بالا است و از این نظر مشکلی برای آن به وجود نمی آید. اما به طور کلی می توان گفت این چمن های با دوام و مقاوم ممکن است در مواردی عمر طولانی تر داشته باشند و در مواردی عمر آنها کوتاه تر باشد. با این وجود باز هم از چمن های طبیعی دوام و عمر بالاتری دارند و به شدت مورد توجه همگان قرار گرفته اند. 

عمر-چمن-مصنوعی
بر خلاف آنچه که در باور عموم نقش بسته است، چمن مصنوعی هیچ آسیبی به طبیعت نمی رساند چرا که در ساخت آن از مواد غیر سمی استفاده شده است و همین موضوع می تواند جزو یکی از امتیازهای مثبت این چمن ها به حساب بیاید.

دوام بالا و دوستدار محیط زیست بودن، بهترین ویژگی است که چمن مصنوعی می تواند داشته باشد. همچنین شاید برایتان جالب باشد تا بدانید به کمک چمن مصنوعی در طی سال، در مصرف میلیون ها لیتر آب در کل جهان صرفه جویی می شود و چه چیزی از این بهتر!

برای دیدن مقاله چمن مصنوعی تراس روی همین متن کلیک کنید


همانطور که امروزه مشاهده می کنید، از این چمن ها در موارد مختلفی استفاده می شود. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید بسیاری از کاربران برای ساخت یک دیوار دکوری از آن استفاده می کنند؛ به این صورت که چمن مصنوعی را بر روی دیوار نصب می کنند و با گلدان های مصنوعی آن را آرایش می کنند. این فضا یکی از جذاب ترین فضاهایی است

که می توان در یک محوطه داخلی یا خارجی ایجاد کرد. تنها موضوعی که باعث استفاده از این چمن ها می شود، تنها زیبایی نیست؛ بلکه اطمینان از کیفیت چمن مصنوعی و دوام آن است. حال برای اینکه عمر چمن را در کاربردهای مختلف بررسی کنیم، بهتر است تا با ما همراه باشید.

عمر چمن مصنوعی نیوساد
دوام چمن مصنوعی ورزشی
یکی از مهمترین و اصلی ترین کاربرد چمن مصنوعی در زمین های ورزشی است. اگر توجه کرده باشید می بینید که چمن مصنوعی به صورت یک فرش بزرگ در زمین های ورزشی پهن شده است.

در این زمین ها انواع ورزش ها از جمله فوتبال، والیبال، گلف، تنیس و... انجام می شود. همانطور که مشخص است، دویدن، ضربه زدن و فشار آوردن به این چمن مصنوعی ها در زمین های ورزشی به شدت زیاد است. با این حال می توان میانگین متوسط عمر چمن مصنوعی را در زمین های ورزشی 10 سال دانست. در مواردی ممکن است این مدت بیشتر و یا کمتر باشد. این به شدت استفاده از زمین بستگی دارد.
 
عمده ترین کاربرد چمن مصنوعی در زمین های ورزشی است

عمر چمن مصنوعی در کاربردهای خانگی و معمولی چقدر است؟
در کاربردهای تزئینی و خانگی، دوام این محصول طبیعتا بیشتر و بالاتر است. در این کاربردها نیازی به نگهداری و مراقبت خاصی از چمن مصنوعی نیست و تنها چیزی که مورد اهمیت قرار می گیرد، نحوه تمیز نگه داشتن و نظافت چمن مصنوعی است.

یقین داشته باشید در کاربردهای خانگی و تزئینی عمر و دوام چمن مصنوعی بسیار بالا است. حتی شما می توانید در باغ و باغچه هم از این چمن ها استفاده کنید و تا 15 سال بدون نیاز به تعویض یا تعمیر از زیبایی آنها لذت ببرید. از هر جهت که به این موضوع نگاه کنید متوجه می شوید که خرید چمن مصنوعی کاملا به صرفه است.


این چمن ها حتی در معرض باد و باران یا نور شدید خورشید هم دوام بسیار بالایی دارند و می توانند تا سالیان سال فضای اطرافشان را زیبا و جذاب جلوه دهند. این چمن ها آب را از خود عبور می دهند و همین موضوع به افزایش عمر چمن مصنوعی کمک می کند. به خاطر داشته باشید که در ساخت و تهیه چمن های مصنوعی، تمام فاکتورهای مقاوم سازی در نظر گرفته شده است و شما می توانید با خاطری آسوده از این چمن ها استفاده کنید.
 

چمن مصنوعی خود را در روزهای گرم آبیاری کنید
آبیاری و دوام چمن مصنوعی
نکات کلیدی و مهم در افزایش دوام
اگر می خواهید عمر چمنهایی که در فضای اطرافتان نصب کرده اید، افزایش پیدا کند، می توانید یک سری اقدامات لازم انجام دهید. اولین نکته مهم، در خصوص خرید چمن مصنوعی است.
اگر می خواهید این چمن ها را برای مکان های شلوغ و پرتردد استفاده کنید بهتر است تا قبل از خرید این موضوع را به فروشنده اعلام کنید تا چمن مصنوعی با مقاومت بالاتری را به شما معرفی کند. بنابراین اولین اقدام در جهت افزایش عمر و دوام چمن مصنوعی، دقت در انتخاب است. نکات بعدی که در نگهداری از چمن
مصنوعی مورد توجه قرار می گیرند، به شرح زیر می باشند:
•    در صورتی که قسمتی از بافت چمن مصنوعی دچار آسیب شد، بهتر است تا سریعا آن را ترمیم کنید تا گسترش پیدا نکند.
•    در فصول گرم سال و روزهایی که نور خورشید بسیار شدید و سوزان است، باید مقداری آب روی چمن ها بپاشید تا دوام آنها بیشتر شود.

•    بهتر است نسبت به تجمع گرد و غبار و یا کثیفی بر روی چمن مصنوعی حساس باشید و مرتب آن را نظافت کنید.
•    در این شرایطی که ویروس کرونا به شدت شیوع پیدا کرده است و به نوعی همه گیر شده است، بهتر است تا چمن مصنوعی را ضد عفونی کنید.

•    از قرار دادن اجسام داغ بر روی این چمن ها خودداری کنید. این کار نه تنها در کیفیت چمن مصنوعی تاثیر منفی می گذارد، بلکه باعث سوختگی قسمتی از چمن ها می شود. به خاطر داشته باشید ایمنی چمن مصنوعی بسیار بالاست و هرگز آتش سوزی ایجاد نمی کند؛ اما ممکن است آسیب ببیند و زیبایی و کیفیت خود را از دست بدهد.

شما با انجام این اقدامات می توانید عمر این محصول لوکس را افزایش دهید و تا سالیان سال از زیبایی این چمن ها لذت ببرید. به خاطر داشته باشید بهترین و مرغوب ترین جنس ها نیز به مراقبت و استفاده صحیح نیاز دارند، پس برای افزایش عمر این فرش و دوام آنها به نکاتی که عنوان کردیم توجه داشته باشید.
 
به نظافت چمن مصنوعی اهمیت دهید

نحوه نظافت چمن مصنوعی
چمن مصنوعی به راحتی نظافت می شود. شما می توانید برای اینکه این چمن ها زیبایی و براق بودن روز اول خود را به دست بیاورند، با انواع مواد شوینده موجود در بازار آنها را نظافت کنید. تنها موضوعی که لازم است تا در اینجا به آن اشاره کنیم این است که هرگز برای شستشوی چمن مصنوعی از مواد شوینده اسیدی استفاده نکنید.
جوهر نمک، وایتکس و... جزو مواد شوینده مضری هستند که بافت های چمن مصنوعی را به مرور زمان تحت تاثیر خود قرار می دهند و آنها را رو به فرسایش می کشانند. همچنین این مواد باعث می شوند تا دوام چمن مصنوعی کاهش پیدا کند و رنگ زیبا و جذاب اولیه خود را از دست بدهند.
شستشو و عمر چمن مصنوعی
شما می توانید با استفاده از شوینده های معمولی، چمن مصنوعی ها را برق بیندازید، زیرا جنس و الیاف این چمن ها به گونه ای است که نظافت را برای استفاده کننده راحت کرده است. همچنین به خاطر داشته باشید در فواصل زمانی مرتب، چمن ها را نظافت کنید. شما این چمن ها را برای زیبایی محیط اطرافتان تهیه کرده اید پس باید برای زیبا ماندن چمن ها نیز تلاش کنید.
 در صورتی که این چمن ها در محیط های پر تردد نصب شده اند و میزان آلودگی در آنها زیاد است، شما می توانید در ابتدا با استفاده از جاروبرقی کثیفی ها و گرد و غبار را از روی چمن ها جمع آوری کنید و سپس با استفاده از یک فرچه نرم و مواد شوینده معمولی آنها را برق بیندازید.
 
با توجه به کاربرد، جنس چمن مصنوعی را انتخاب کنید
سخن پایانی 
دوام چمن مصنوعی بالا است، به شرط اینکه شما بدانید از چه جنس چمن هایی برای چه مکان هایی باید استفاده کنید. اگر در انتخاب چمن مصنوعی دقت کنید و در نحوه نگهداری آن کوشا باشید، یقین داشته باشید تا 15 سال آینده می توانید از دوام و کیفیت بالای این چمن ها استفاده کنید. در بخش های قبلی به نحوه نگهداری و نکات مهم برای افزایش عمر این محصول اشاره کردیم. امیدواریم با رعایت این نکات بیشترین استفاده را از این چمن ها داشته باشید.

 

نظرات

برج سازان به سازان
۱۴۰۰/۰۹/۰۷۰۰
پاسخواقعا دوام چمن های شما عالی هستن
admin
۱۴۰۰/۰۹/۰۷۰۰

بسیار ممنونیم از توجه و لطف شما بزرگواران شرکت نیوساد خادم مشتریانش هست ،بهترین ها لایق شماست

علی اکبر شادمان
۱۴۰۰/۰۵/۲۶۰۰
پاسخباری پروژه از شما خریدم و جنستون با خود هلند فرق نداشت و کیفیت در حد 100 درصد با کیفیت
admin
۱۴۰۰/۰۹/۰۷۰۰

بسیار ممنونیم از توجه و لطف شما بزرگواران شرکت نیوساد خادم مشتریانش هست ،بهترین ها لایق شماست

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از پیشنهادات و تخفیفات ویژه و اخبار سایت مطلع شوید

درباره ما

مرکز پخش انواع چمن مصنوعی در ایران عراق و افغانستان از سال 1385