این سایت دارای بالاترین رتبه نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت و معدن و تجارت کشور میباشد در انتهای سایت لوگو درج شده است

چمن مصنوعی-فروش چمن مصنوعی-خرید چمن مصنوعی-قیمت چمن مصنوعی گروه صنعتی تولید و پخش grassiran24

فروشگاه آنلاین چمن مصنوعی همراه با ضمانت نامه معتبر ایران نصب (غیر چینی)

چمن طبیعی

چمن طبیعی
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/02/17 1 نظر

چمن کاری چیست و در چه جاهایی مورد استفاده قرار می گیرد؟ آیا با مراحل کاشت چمن آشنا هستید؟

چمن طبیعی

چمن کاری چیست و در چه جاهایی مورد استفاده قرار می گیرد؟ آیا با مراحل کاشت چمن آشنا هستید؟ در این مطلب در مورد چمن کاری و موارد استفاده از چمن صحبت کرده و مراحل کاشت چمن توضیح داده خواهد شد. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

چمن و چمن کاری و کاربردهای آن

طبیعت انسان به گونه ای است که به گل و گیاه علاقه دارد و فضاهایی که با گیاهان زیباسازی شده باشد را می پسندد. یکی از رایج ترین روش های زیباسازی با استفاده از گیاهان که در تمام دنیا نیز مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از چمن یا اصطلاحا چمن کاری است. طراحی محیطی و محوطه سازی با استفاده از چمن علاوه بر زیبایی خاصی که به محیط می بخشد باعث پاکسازی هوا از آلودگی نیز خواهد شد. فضاهای چمن کاری شده بسیار چشم نواز بوده و هوای مطبوعی را نیز دارند.

 

چمن طبیعی

اما چمن و چمن کاری به طور معمول در چه جاهایی مورد توجه قرار می گیرد؟ فضاهای سبز شهری مهم ترین عرصه هایی هستند که در آنها از چمن کاری استفاده می شود. علاوه بر فضاهای سبز و پارک ها که چمن عنصر اصلی آنهاست می توان از فضای بازی بچه های مانند زمین های بازی نیز نام برد. همچنین چمن در زمین های ورزشی مخصوصا استادیوم های فوتبال به طور حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این موارد در محوطه سازی مجتمع های مسکونی نیز از چمن کاری استفاده می شود.

مراحل کاشت چمن

1-آماده سازی زمین

در مرحله اول کاشت چمن باید زمین را به خوبی آماده کنید. آماده سازی زمین شامل اقداماتی مانند تسطیح زمین و همچنین از بین بردن علف های هرز و مزاحم است.

2- کود دهی

بعد از اینکه زمین مورد نظر کاملا آماده و تسطیح شد نوبیت به کود دهی می رسد. در این مرحله از کاشت چمن بهتر است که خاک باغچه توسط یک متخصص آزمایش شود و سپس کود مناسب به خاک داده شود.

3- پاشیدن بذر چمن

در این مرحله باید بذر چمن به دقت و به طور متناسب روی زمین پخش شود و بعد از پراکنده شدن بذر چمن باید توسط یک شن کش بذر چمن پاشیده شده روی زمین به زیر خاک برود.

4- آبیاری چمن

مرحله بسیار مهم در کاشت بذر چمن همین مرحله آبیاری است که باید به طور اصولی انجام شود. این آبیاری باید با فشار کافی و همچنین در زمان مناسب انجام شود. فشار آبیاری باید به اندازه ای باشد که آب تا عمق حدودا 15 سانتی متری زمین نفوذ کند.

5- مراقبت و نگهداری چمن

بعد از اینکه بذر چمن جوانه زد باید دقت کنید که آبیاری به موقع را انجام دهید و در نهایت هم به طور منظم به کوتاه کردن چمن بپردازید.

دقت داشته باشید که در کاشت چمن نکته بسیار مهم کیفیت بذر چمن می باشد. بنابراین باید در خرید چمن دقت زیادی را داشته باشید. برای خرید چمن باکیفیت کافی است که با همکاران ما تماس بگیرید.

نظرات

روستایی
۱۳۹۹/۰۳/۰۲۰۰
پاسخbe nazzare man behtarin hastid va vaghean hamishe al;i kar kardin بهترینننننننن هستید عالی عالی

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از پیشنهادات و تخفیفات ویژه و اخبار سایت مطلع شوید

درباره ما

مرکز پخش انواع چمن مصنوعی در ایران عراق و افغانستان از سال 1385