گروه صنعتی تولید و پخش تخصصی چمن مصنوعی

فروشگاه آنلاین چمن مصنوعی همراه با ضمانت نامه معتبر ایران نصب (مطلقا غیر چینی)قیمت چمن مصنوعی,خریدچمن مصنوعی از کارخانه

تولید کننده چمن مصنوعی برتر ایران کیست؟

تولید کننده چمن مصنوعی برتر ایران کیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/05/16 0 نظر

پروسه ساخت و تولید چمن مصنوعی به چه ترتیب است؟

باکیفیت ترین چمن مصنوعی چگونه ساخته می شود؟

چمن مصنوعی چگونه تولید می شود؟


تفاوت بسیاری میان کیفیت چمن های مصنوعی وجود دارد. یک مثال ساده می تواند به این ترتیب باشد که بیشتر تولیدکننده های چمن مصنوعی تنها از یک لایه بستر و صفحه زیرین استفاده می کنند، این در حالی است که شرکت نیوساد سازان، چمن مصنوعی با بستر دوبل و دو لایه را برای مشتریان خود فراهم می نماید. همین موضوع باعث می شود تا چمن مصنوعی محکم تر، برای نصب ساده تر و پشتیبانی بیشتری برای الیاف موجود در چمن مصنوعی فراهم بیاید. 
از طرف دیگر یک تولیدکننده چمن مصنوعی خوب از هیچ فلزات سنگینی در ساخت آن به کار نمی برد. آیا این موضوع در ارتباط با تمامی انواع چمن مصنوعی صدق نمی کند؟ باید بگوییم خیر. زیرا بسیاری از انواع چمن مصنوعی دارای پیگمنت های رنگی می باشند که حاوی غلظت های بالایی از فلزات سنگین هستند. شاید برای وسایل پلاستیکی دیگر مانند اسباب بازی ها، قوانینی و مقررات سرسختی وجود داشته باشد، اما درباره چمن مصنوعی خبری از این موضوع نیست. شاید این موضوع به نظرتان عجیب و غریب برسد، برای ما هم همین طور است. به این دلیل است که خود را موظف می دانیم تا چمن مصنوعی را برای مشتریان خود تهیه کنیم که در آن از الیاف امن و بی خطر و پاک به کار می رود.
سوال دیگر این است که آیا کیفیت مواد به کار رفته روی روش تولید چمن مصنوعی تاثیر می گذارد؟ خیر، نه مستقیما. در هر صورت پروسه تولید چمن مصنوعی یکپارچه و یکسان است و ارتباطی با کیفیت مواد ندارد. 
در ادامه می خواهیم شما را با پروسه ای که یک تولیدکننده چمن مصنوعی انجام می دهد آشنا کنیم. 


مرحله اول: گره زنی
در ابتدا، دو منبع اساسی وجود دارد: الیاف و بستر چمن مصنوعی. الیاف به صورت قرقره های بزرگی وجود دارند و بسترها به صورت رول ها بالای 4 متر عرض در دسترس می باشند. اولین قدم این است که این دو را به هم متصل کنند. تولیدکنندگان چمن مصنوعی این مرحله را گره زنی می نامند. 
الیاف از طریق لوله هایی که در بالای دستگاه به سوزن های آویزان هستند، منتقل می شوند. این سوزن ها الیاف را در بالای بستر شروع به بافتن یا گره زدن می کنند. به این ترتیب که یک قلاب، نخ را به عقب بر می گرداند و یک گره به وجود می آید. 
این مرحله بسیار شبیه به ماشین های چرخ خیاطی می باشد. تفاوت اصلی این است که نخ در داخل الیاف ناپدیدی می شود و به صورت ایستاده در بستر قرار می گیرد. 


مرحله دوم: لایه گذاری بکینگ چمن مصنوعی
الیاف حالا در بستر خود به صورت شل و سست قرار دارند. در این حال اگر یکی از الیاف را به دست بگیرید، بدون هیچ زحمتی می توانید آن ها را جدا کنید. به این دلیل است که لایه پایینی می تواند نقش لایه محافظ را برای الیاف چمن مصنوعی ایفا کند. تولید کننده چمن مصنوعی از چسب مخصوصی استفاده می کند تا این اطمینان به وجود می آید که الیاف به خوبی به لایه زیرین  محافظ چسبیده اند. 
دو روش برای لایه گذاری در پروسه تولید چمن مصنوعی به کار می رود. بیشتر دستگاه ها به این ترتیب است که چمن مصنوعی با یک لایه بکینگ رو به روی آن وارد دستگاه می شود و سپس لایه گذاری انجام می گردد. 
تولیدکننده چمن مصنوعی دیگری ممکن است الیاف را با لایه بکینگ در پشت آن وارد دستگاه کند. این پروسه در هر صورت نتیجه یکسانی به وجود می آورد. 


آیا ضخامت لایه محافظ زیری اهمیت دارد؟
بله قطعا. این یک تفاوت دیگری بین تولیدکننده چمن مصنوعی با محصولات باکیفیت و بی کیفیت می باشد. هر چه لایه محافظ زیری باریک تر باشد، قیمت چمن مصنوعی پایین تر است. اما آشکار است که الیافی که به صورت مناسبی در بستر قرار نگرفته، اند زمانی که نصب می شوند، به راحتی در می آیند. 


مرحله سوم: خشک کردن
بخش دیگر پروسه تولید که تفاوت میان چمن مصنوعی باکیفیت و بی کیفیت را مشخص می کند، پروسه خشک کردن لایه زیرین و یا بستر چمن مصنوعی می باشد. 
معمولا بستر و لایه محافظ همراه الیاف های روی آن مستقیما وارد اجاق ها می شود تا خشک گردد. در هر صورت ما به عنوان عرضه کننده چمن مصنوعی مرغوب و با کیفیت، آن ها را وارد اتاقک های مادون قرمز می کنیم. این اتاقک ها به خوبی می توانند رطوبت لایه محافظ و بستر چمن مصنوعی را از بین ببرند. 
مزیت این مورد به این ترتیب است که اجاق مورد نظر می تواند در دمای پایین کار خود را انجام دهد تا الیاف چمن مصنوعی آسیب نبیند. 

آیا این موضوع اهمیت دارد؟
بله هر چه برای خشک کردن آن وقت بیشتری گذاشته شود، بهتر است و نتیجه کار زیباتر و قدرتمند تر خواهد بود. این چیزی است که یک تولیدکننده چمن مصنوعی معتبر و مطمئن انجام می دهد. می توانید تصور کنید که موهای خود را سشوار می کنید یا کیک خود را در داخل اجاق می گذارید، حرارت کم و زیاد چه نتیجه ای را به وجود می آورد و چه تاثیراتی می گذارد؟
ما متوجه شده ایم که بیشتر تولیدکنندگان از دمای بالاتر در اجاق ها استفاده می کنند تا لایه محافظ و یا بستر چمن مصنوعی سریع تر خشک شود و به این ترتیب روند تولید با سرعت بیشتری پیش می رود و در طول یک ساعت، متراژ بیشتری از چمن مصنوعی را تولید می گردد. از دیدگاه اقتصادی این موضوع مشکلی ندارد. اما از دیدگاه کیفیت محصول، ما چنینی چیزی را قبول نداریم. به نظر ما یک تولیدکننده چمن مصنوعی خوب به آن تولید کننده ای گفته می شود که کیفیت را بر کمیت ترجیح بدهد. 


مرحله چهارم: سوراخ گذاری
چمن مصنوعی باید سوراخ گذاری شود. اگر این مرحله انجام نشود، آب باران، راهی برای تخلیه و عبور ندارد و به این ترتیب، در چمن مصنوعی شما حوضچه های کوچکی از آب شکل می گیرد. 
شاید این مرحله کوچک باشد، اما ضرورت بالایی برای یک تولیدکننده چمن مصنوعی معتبر دارد. 
آیا تفاوتی وجود دارد؟ خیر. البته با وجود این که چمن مصنوعی که ما برای مشتریان خود مهیا می کنیم دارای ضخامت بستر و لایه محافظ بسیار قدرتمندی است، این مرحله از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. به یاد داشته باشد اگر بستر و لایه محافظ چمن های مصنوعی بی کیفیت سوراخ شوند، ثبات خود را بیشتر از دست می دهند، این در حالی است که این موضوع در ارتباط با بستر های ضخیم چمن مصنوعی صدق نمی کند و تاثیری روی قدرت و ثبات آن ها ندارد. 


مرحله پنجم: رول کردن
آیا می دانستید که بیشتر
تولیدکنندگان چمن مصنوعی این مرحله را نادیده می گیرند، این در حالی است که مهم ترین مرحله در پروسه تولید چمن مصنوعی به شمار می رود: رول کردن. 
چمن مصنوعی هنگامی که رو قرقره های دستگاه قرار دارد، 4 متر عرض دارد. موضوع مهم این است که اطمینان حاصل شود که فشار دقیقا (به معنای واقعی کلمه دقیقا) در سراسر عرض قرقره یکسان باشد. 
زیرا اگر این فشار یکسان نباشد، چمن مصنوعی حالت موج دار به خود می گیرد. به این ترتیب دیگر این چمن مصنوعی ارزش استفاده کردن را ندارد. 
رول کردن چمن مصنوعی به صورت دستی نیز موجب می شود تا در وسط رول، فشار زیاد بوده و گوشه ها سست و شل باشند. به این ترتیب زمانی که یک هفته بعد رول چمن مصنوعی را باز می کنید، لبه های آن فر می خورد. این چیزی است که یک تولیدکننده چمن مصنوعی معتبر نمی خواهد و انجام نمی دهد. شرکت نیوساد سازان در نظر دارد تا بهترین کیفیت را برای مشتریان خود مهیا کند و روی تمامی جزئیات پروسه تولید چمن مصنوعی نظارت و دقت کافی دارد. 


از این رو ما این جا هستیم تا در خدمت شما باشیم
پروسه چمن مصنوعی با توجه به مراحلی که گفته شد، به اتمام رسیده است. در نهایت در پلاستیک های پیچانده می شوند تا از عوامل مخرب محیطی در امان باشند و به این ترتیب در انباز ذخیره می گردند. وظیفه ما نیز رساندن این محصولات مرغوب به دست شما عزیزان می باشد. 
پروسه تولید چمن مصنوعی که در این مقاله ذکر کردیم، به صورت خلاصه است. موارد و جزئیات بیشتر دیگری نیز وجود دارد. 
اگر هر سوال و مشکلی دارید، بدون شک با تیم متخصص و مشاوران نیوساد سازان تماس بگیرید. ما از این که در انتخاب شما مشارکت داشته باشیم، بسیار خوشحال می شویم و برای تان بهترین ها را آرزو داریم. 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از پیشنهادات و تخفیفات ویژه و اخبار سایت مطلع شوید

درباره ما

مرکز پخش انواع چمن مصنوعی در ایران عراق و افغانستان از سال 1385