گروه صنعتی تولید و پخش تخصصی چمن مصنوعی

فروشگاه آنلاین چمن مصنوعی همراه با ضمانت نامه معتبر ایران نصب (مطلقا غیر چینی)قیمت چمن مصنوعی,خریدچمن مصنوعی از کارخانه

ژئوتکستایل چیست؟

ژئوتکستایل چیست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/01/30 0 نظر

ژئوتکستایل چیست

لایه ژئوتکستایل و کاربرد آن در چمن مصنوعی:

یکی از مشکلاتی که در زمان انجام برخی پروژه های عمرانی مهندسین با آن مواجه می شوند تسطیح و یکنواخت بودن زمین است. فرض کنیم که قرار است زمینی را با چمن مصنوعی پوشش دهیم اما این زمین بسیار نایکنواخت بوده و هزینه تسطیح آن زیاد خواه دبود در این زمان توصیه می شود که از لایه ژئوتکستایل استفاده شود.

لایه ژئوتکستایل چیست:

لایه ژئوتکستایل در واقع یک لایه پلیمری است که با هدف تسطیح و تحکیم زمین ها جهت انجام پروژه های عمرانی استفاده می شود. یاخت این لایه به دو نوع بافته شده و بافته نشده است. این لایه نفوذپذیری از الیافی همچون پلی استر، پلی پروپیلن و نایلون ساخته شده که قیمت لایه ژئوتکستایل بسته به متراژ مورد استفاده از آن و همچنین نوعی کارایی می توان متفاوت باشد.

 

 به طور کلی  مهمترین ویژگی های این لایه عبارتند از:

 1. مقاومت کششی بالا

 2. تسلیح، جداسازی و حفاظت از سطح خاک

 3. مقاوم در برابر عامل مخرب خاک

 4. ایجاد زهکشی مناسب

 5. طول عمر زیاد به دلیل مقاوت زیاد نسبت به ساییدگی و شرایط طبیعی

 6. جابجایی یکنواخت آب و همچنین کنترل جریان آب

 7. فرم دهی مناسب به زمین

موارد استفاده لایه ژئوتکستایل:

 1. ایجاد زهکش مناسب

لایه ژئوتکستایل را می توان در خاکریز جاده ها، محل دفن زباله، زهکشی فضای سبز و... به منظور اعمال زهکشی مناسب استفاده نمود.

 1. جداسازی

در صورتی که قصد دارید دو نوع بافت خاک را از یکدیگر جدا کنید به گونه ای که به خوبی بتوانید مصالح مورد نیاز برای هر نوع بافت را به درست به کار ببرید توصیه می کنیم که لایه ژئوتکستایل به کار رود.

 1. تسلیح خاک

به منظور افزایش مقاومت در بسترهایی که قدرت باربری آن ها کم است لایه ژئوتکستایل مناسب خواهد بود.

 1. فیلتراسیون

لایه ژئوتکستایل این قابلیت را دارد که به صورت انتخابی، نفوذ آب را کنترل نماید در نتیجه از ورود خاکدانه های ریز به داخل محل زهکش جلوگیری کرده و به عنوان فیلتر زهکشی عمل می کند.

 1. نقش حفاظتی

در مناطق کوهستانی، در اعماق استخرها و به طور کلی به منظور جلوگیری از آسیب های احتمالی به خاک، لایه ژئوتکستایل را در زیر ورق ژئوممبران گذاشته و روی سطح مورد نظر قرار می دهند.

کاربرد لایه ژئوتکستایل در چمن مصنوعی:

در ساخت چمن مصنوعی لایه زیرین باید از جنسی باشد که هم به خوبی بر روی زمین فیکس شده و هم این که چمن یکنواخت را ایجاد کند. معمولا از لایه ژئوتکستایل در زیر چمن مصنوعی استافده می شود زیرا:

 1. این لایه مقاومت بالایی داشته و در نتیجه زمانی که روی خاک قرار می گیرد در اثر عوامل خاکی و محیطی تخریب نمی شود به همین دلیل است که کاربرد آن برای چمن مصنوعی که بر روی آن دوندگی های زیادی انجام می شود بسیار مناسب است.

 2. با توجه به این که لایه ژئوتکستایل خاصیت کشسانی بالایی دارد تعیین ابعاد چمن و همچنین قرار دادن آن روی زمین مورد نظر، بهتر انجام خواهد گرفت.

 3. جنس لایه ژئوتکستایل به گونه ای است که عمر طولانی داشته و بر روی ماندگاری چمن مصنوعی تاثیر گذار است.

 4. این لایه روی زمین سائیده نمی شود در نتیجه سلامت چمن مصنوعی را نیز حفظ خواهد کرد.

نصب لایه ژئوتکستایل:  

زمانی که شما قصد دارید این لایه را با هدف مربوطه استفاده کنید توصیه می شود که به منظور دقت در انجام کار و همچنین رسیدن به نتیجخ مطلوب، نصب لایه ژئوتکستایل با به متخصصی شرکت ارائه کننده بسپارید چرا که در این صورت از خدمات گارانتی نیز برخوردار خواهید شد.

 

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از پیشنهادات و تخفیفات ویژه و اخبار سایت مطلع شوید

درباره ما

مرکز پخش انواع چمن مصنوعی در ایران عراق و افغانستان از سال 1385