این سایت دارای بالاترین رتبه نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت و معدن و تجارت کشور میباشد در انتهای سایت لوگو درج شده است

گروه صنعتی تولید و پخش تخصصی چمن مصنوعی

فروشگاه آنلاین چمن مصنوعی همراه با ضمانت نامه معتبر ایران نصب (مطلقا غیر چینی)

چمن مصنوعی فوتسال

چمن مصنوعی فوتسال
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/01/30 0 نظر

چمن مصنوعی زمین فوتبال و فوتسال

می توان گفت چمن مصنوعی نوعی کفپوش است که محصولی شبیه سازی شده از چمن طبیعی ولی مقاوم تر و با استقامت تر از چمن طبیعی است. از آنجاییکه چمن طبیعی نیاز به مراقبت بیشتر دارد و در هر منطقه ای امکان کاشت و رشد آن وجود ندارد، استفاده از چمن مصنوعی در مکان هایی مانند زمین های ورزشی به عنوان مثال چمن مصنوعی زمین فوتبال و فوتسال، حیاط مدارس وخانه، مهدکودک ها و محل بازی کودکان و هم چنین به صورت تزئینی به عنوان مثال در باغ تالارها و برج های مسکونی و تجاری رایج شده است.

برای اولین بار در سال 1960 تحقیقات اولیه برای تولید چمن مصنوعی در مرکز تحقیقاتی فلوریدای آمریکا صورت گرفته است که پس از تولید آن، بسیار مورد توجه ورزشگاهها قرار گرفته است، سپس کشورهای اروپایی در زمینه تولید و استفاده از چمن مصنوعی پیشرفت بسیاری داشته اند. از مزایای چمن مصنوعی زمین فوتبال وفوتسال می توان به استفاده دائمی و همیشگی از آن اشاره نمود. کاهش هزینه نگهداری، یکنواختی سطح زمین چمن مصنوعی ، صرفه جویی در مصرف آّب به دلیل عدم آبیاری آن از دیگر مزایای چمن مصنوعی است. در ادامه به معرفی چمن های مصنوعی در زمین فوتبال و فوتسال می پردازیم.

 

چمن مصنوعی زمین فوتبال

چمن مصنوعی زمین فوتبال به دلیل استحکام بافت الیاف آن و مقاوم بودن این الیاف در مقابل اشعه فرابنفش یا uv قابلیت استفاده 4000 ساعت در سال را دارد و این در حالی است که از چمن طبیعی فقط می توان 600 تا 800 ساعت در سال استفاده کرد زیرا بعد از هر بازی 2 ساعته، چمن طبیعی احتیاج به استراحت 24 ساعته دارد. هم چنین در مواقع آبیاری یا بارندگی نمی توان از چمن مصنوعی استفاده کرد اما چمن مصنوعی زمین فوتبال به صورت دائمی قابل استفاده است.

ابعاد استاندارد زمین فوتبال از مهم ترین ویژگی های یک زمین چمن مصنوعی فوتبال است. مناسب ترین متراژ زمین فوتبال، متراژی با حداقل طول 95 متر و حداکثر طول 120 متر می باشد. ابعاد زمین چمن مصنوعی فوتبال می بایست به شکل مستطیل باشد و نباید دارای ابعاد مربعی شکل باشد.

چمن مصنوعی زمین فوتسال

با توجه به کم بودن متراژ زمین فوتسال، هزینه چمن مصنوعی بکار رفته در آن کاهش می یابد. به همین دلیل پرکاربردترین چمن مصنوعی، چمن مصنوعی زمین فوتسال است. ابعاد استاندارد زمین فوتسال دارای حداقل طول 25 متر ، حداکثر 42 متر و حداقل عرض 15 متر، حداکثر 25 متر است.

چمن مصنوعی که برای فوتسال استفاده می شود دارای زیرسازی سیمانی، بتن و آسفالت است و با مقداری شیب به سمت پایین جهت شتشو و سرازیر شدن برف و باران ایجاد می شود. چمن مصنوعی زمین فوتسال دارای متریال های مخصوص زمین فوتسال است که با چسب مخصوص چمن مصنوعی آن ها را روی زمین قرار می دهند. این چسب ها دوام بالایی دارند که ممکن است عمر آن ها به 20 سال برسد.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از پیشنهادات و تخفیفات ویژه و اخبار سایت مطلع شوید

درباره ما

مرکز پخش انواع چمن مصنوعی در ایران عراق و افغانستان از سال 1385