گروه صنعتی تولید و پخش تخصصی چمن مصنوعی

فروشگاه آنلاین چمن مصنوعی همراه با ضمانت نامه معتبر ایران نصب (مطلقا غیر چینی)قیمت چمن مصنوعی,خریدچمن مصنوعی از کارخانه

چمن مصنوعی فوتسال(بهمن 401)

چمن مصنوعی فوتسال(بهمن 401)
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/01/30 3 نظر

چمن مصنوعی فوتسال

فهرست مطالب این مقاله

مزایای برجسته چمن مصنوعی

فوتسال چمن ارزان نخرید
چمن مصنوعی فوتسال در کدام مکان‌ها کاربرد دارد؟
جنس این چمن از چیست؟
نحوه نظافت چمن مصنوعی فوتسال

 

یک پادکست کامل از ابعاد استاندارد زمین چمن مصنوعی فوتسال و هزینه ها و ریسک ها و دو مدل عالی هم معرفی کردیم

بامزایا برجسته چمن مصنوعی آشنا شوید

فوتسال یکی از ورزش‌های مورد علاقه افراد است که در مکان‌های مختلف انجام می‌گیرد. این ورزش، شباهت زیادی به فوتبال داشته و در حال حاضر، یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها به شمار می‌آید. اما آنچه که نیازمند انجام این ورزش خواهد بود، کفپوش مناسب است. بدون وجود کفپوش، تهدیدهای زیادی، در کمین بازیکنان بوده و تمرکز را از آن‌ها سلب خواهد کرد. در نتیجه بازیکنان نمی‌توانند عملکرد موثری در بازی از خود نشان داده و امتیاز از دست خواهند داد.

چمن مصنوعی فوتسال

اما یکی از بهترین کفپوش‌ها که برای زمین فوتسال اختصاص داده شده، چمن مصنوعی است. چمن مصنوعی فوتسال دارای مزیت‌های بسیار زیادی است. مزیت‌هایی که قطعا نظر مثبت شما را به خود جلب خواهند کرد. در اینجا این مزایا را مورد بررسی قرار می دهیم:
ظاهر همیشه سبز
همانطور که می‌دانید عمر چمن‌های طبیعی بسیار کوتاه است. همچنین این چمن‌ها نیاز به رسیدگی کامل داشته و وقت زیادی برای این کار می‌طلبند. اما در مقابل، چمن مصنوعی فوتسال، ظاهر همیشه سبز خود را حفظ کرده و نیاز به رسیدگی هم نخواهد داشت. در نتیجه، نگهداری از آن کاملا راحت و بی‌دردسر است. در ضمن این چمن مثل چمن طبیعی رشد نکرده و همیشه در یک اندازه ثابت باقی می‌ماند.

چمن مصنوعی فوتسالی
مانع از ایجاد آسیب
چمن مصنوعی فوتسال، مزیت بزرگ دیگری هم دارد که آن حفظ سلامت بازیکنان است. این چمن با لایه‌های نرم و مناسب خود، مانع از آسیب و صدمات جدی به بازیکنان شده و در نهایت، کیفیت بازی فوتسال را افزایش خواهد داد. بعد از آن بازیکنان موفق در کسب امتیازات بالا شده و همچنان به پیروزی‌های پی در پی دست خواهند یافت.
دارای حالت ارتجاعی
یکی از دلایلی که باعث شده تا چمن مصنوعی، از وارد آمدن آسیب به بازیکنان جلوگیری نماید؛ این است که دارای حالت ارتجاعی می‌باشد. لذا هیچ صدمه‌ای، متوجه مفاصل و ماهیچه‌های بازیکنان نخواهد شد.

 

چمن مصنوعی ورزشی فوتسال
نیازمند هزینه کمتر
چمن مصنوعی در مقایسه با چمن طبیعی، خرج کمتری می‌تراشد. چرا؟ چون این چمن به دلیل عدم نیاز به مراقبت و رسیدگی (کوددهی، آب‌دهی و هرس) منجر به کاهش هزینه‌ها شده و در نتیجه هزینه اضافی به بار نمی‌آورد.


ضد‌فرسودگی
شاید چمن‌های طبیعی دچار فرسایش و تغییر شکل شوند؛ اما چمن مصنوعی به ویژه چمن مصنوعی فوتسال، دچار هیچ یک از این حالات نخواهد شد. این چمن، حتی در صورت برخورد زیاد پای بازیکنان، فرسوده نشده و ترددها هیچ تاثیری روی بافت آن نخواهند داشت.

چمن مصنوعی ورزشی فوتسالی
بی‌نیاز از ترمیم
در ضمن چمن مصنوعی، هیچ نیازی به ترمیم نداشته و عمر طولانی‌تری نسبت به چمن طبیعی دارد. به طوری که شاهد حضور بلند‌مدت آن در محیط‌های مختلف خواهید بود.


صرفه‌جویی در ذخایر آبی
ایران یکی از کم‌آب ترین کشورهای دنیاست که در حال حاضر با معضل بزرگ خشکسالی، دست و پنجه نرم می‌کند. استفاده از چمن مصنوعی، یک راهکار عالی برای مدیریت این بحران محسوب شده و جلوی هدر رفتن ذخایر آبی را خواهد گرفت.
 
چمن مصنوعی ورزشی فوتسال
خرید چمن مصنوعی ارزان‌قیمت، ممنوع
خیلی از خریداران، قیمت را اولویت اصلی برای خرید قرار داده و بعدها تاوان این اولویت غلط را پس می‌دهند. در حقیقت باید کیفیت را بر قیمت، ارجحیت بخشید. اگر به هنگام خرید چمن مصنوعی فوتسال، تمرکز خود را فقط روی قیمت بگذارید، از بحث کیفیت غافل شده و در آخر، یک چمن بی‌کیفیت و بی‌دوام، پیش رویتان قرار خواهد گرفت.
شاید این چمن، در کوتاه‌مدت، نیازتان را برطرف نماید؛ اما در بلند‌مدت مجبور هستید دوباره هزینه کرده و چمن جدیدتر با قیمت بیشتر خریداری نمایید. اگر همان ابتدا درست انتخاب کرده بودید، حالا دیگر هزینه‌های مازاد هم پرداخت نمی‌کردید. فراموش نکنید که یک چمن مصنوعی با کیفیت، کارایی بهتری داشته و منجر به خلق نتایج بهتری از بازی فوتسال خواهد شد. پس به جای چمن مصنوعی ارزان به دنبال چمن مصنوعی با‌کیفیت باشید!
 

چمن مصنوعی فوتسال، قابل اجرا در هر مکان
شاید تصور شما از چمن مصنوعی فوتسال این است که این چمن، صرفا قابل کاربرد در سالن‌های سرپوشیده می‌باشد؛ در حالی که اینطور نیست. این چمن، در محیط‌های باز نیز اجرا شده و نتایج بصری فوق العاده‌ای را به وجود خواهد آورد. همچنین باید افزود چمن مصنوعی فوتسال، نه تنها قابل استفاده در محیط‌های ورزشی است، بلکه امکان استفاده در هر یک از این مکان‌ها را هم داشته و هدف کلی از کاربرد آن، افزایش جلوه ظاهری است:
•    تراس‌های خانگی
•    فضاهای سبز
•    روف گاردن
•    حیاط‌های ویلایی
•    زمین‌های بازی مهد کودک

آیا از جنس این چمن اطلاع دارید؟
شاید یکی از سوالاتی که در ذهن شما جای گرفته، این باشد که جنس چمن مصنوعی فوتسال چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت این چمن، از جنس‌های گوناگون برخوردار می‌باشد. جنس‌های پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن در این محصول یافت شده و هر یک، در بر‌گیرنده تعداد لایه‌های مختلف می‌باشند. در مجموع این دو، از بهترین جنس‌های چمن مصنوعی به شمار آمده و بیشترین دوام و ماندگاری را به خود اختصاص داده‌اند.

چطور می‌توان چمن مصنوعی را نظافت کرد؟
یکی دیگر از سوالاتی که راجع به چمن مصنوعی فوتسال به وجود آمده و تبدیل به مشغولیت ذهنی در ذهن خیلی از افراد شده؛ این است که چطور می‌توان به نظافت و تمیزی این چمن پرداخت؟ باید بدانید که نحوه نظافت چمن مصنوعی، بسیار راحت بوده و دردسر خاصی ندارد. پس تصور نکنید که فرایند تمیز‌کاری آن، پیچیده است. در ادامه، روش‌های مختلف برای نظافت این چمن را ذکر خواهیم کرد:
نظافت چمن مصنوعی
1.    استفاده از شوینده‌های غیر‌اسیدی
اگر لکه و کثیفی به داخل چمن نفوذ کرده باشند، راهی نخواهد بود جز استفاده از شوینده‌های مخصوص. شوینده‌هایی که ساختار غیر‌نفتی و غیر‌اسیدی دارند، بهترین گزینه جهت رفع لکه‌ها محسوب می‌شوند. این شوینده‌ها قدرت زیادی در لکه‌بری داشته و اثری از آن‌ها باقی نخواهند گذاشت.
 

2.    دستگاه‌های شستشو چمن
این دستگاه‌ها که ساختار مکانیزه دارند، در سالن‌های سر‌پوشیده رواج یافته و محفظه‌های مخصوص دارند. یکی از محفظه‌ها برای آب تمیز و دیگری برای آب کثیفی است که جمع‌آوری می شود. یک نمونه بارز این دستگاه‌ها، اسکرابر‌ها هستند که نه تنها چمن مصنوعی را شسته و رُفته تحویل می‌دهند، بلکه آن را خشک هم کرده و اثری از رطوبت به جا نمی‌گذارند.
 
چمن مصنوعی ورزشی فوتیال
3.    استفاده از جارو‌‌های مخصوص

جارو‌هایی وجود دارند که شبیه به جارو‌های برقی خانگی‌اند. این ابزار‌ها گزینه‌های مناسبی جهت تمیز کردن چمن مصنوعی فوتسال به شمار آمده و آلودگی و گرد و خاک‌ها را کاملا می‌زدایند.
چمن مصنوعی فوتسال سرپوشیده
چمن مصنوعی زمین فوتبال و فوتسال
می توان گفت چمن مصنوعی نوعی کفپوش است که محصولی شبیه سازی شده از چمن طبیعی ولی مقاوم تر و با استقامت تر از چمن طبیعی است. از آنجاییکه چمن طبیعی نیاز به مراقبت بیشتر دارد و در هر منطقه ای امکان کاشت و رشد آن وجود ندارد، استفاده از چمن مصنوعی در مکان هایی مانند زمین های ورزشی به عنوان مثال چمن مصنوعی زمین فوتبال و فوتسال، حیاط مدارس وخانه، مهدکودک ها و محل بازی کودکان و هم چنین به صورت تزئینی به عنوان مثال در باغ تالارها و برج های مسکونی و تجاری رایج شده است.
 
برای اولین بار در سال 1960 تحقیقات اولیه برای تولید چمن مصنوعی در مرکز تحقیقاتی فلوریدای آمریکا صورت گرفته است که پس از تولید آن، بسیار مورد توجه ورزشگاهها قرار گرفته است، سپس کشورهای اروپایی در زمینه تولید و استفاده از چمن مصنوعی پیشرفت بسیاری داشته اند. از مزایای چمن مصنوعی زمین فوتبال وفوتسال می توان به استفاده دائمی و همیشگی از آن اشاره نمود. کاهش هزینه نگهداری، یکنواختی سطح زمین چمن مصنوعی ، صرفه جویی در مصرف آّب به دلیل عدم آبیاری آن از دیگر مزایای چمن مصنوعی است. در ادامه به معرفی چمن های مصنوعی در زمین فوتبال و فوتسال می پردازیم.
 
چمن مصنوعی فوتسال
 
چمن مصنوعی زمین فوتبال
چمن مصنوعی زمین فوتبال به دلیل استحکام بافت الیاف آن و مقاوم بودن این الیاف در مقابل اشعه فرابنفش یا uv قابلیت استفاده 4000 ساعت در سال را دارد و این در حالی است که از چمن طبیعی فقط می توان 600 تا 800 ساعت در سال استفاده کرد زیرا بعد از هر بازی 2 ساعته، چمن طبیعی احتیاج به استراحت 24 ساعته دارد. هم چنین در مواقع آبیاری یا بارندگی نمی توان از چمن مصنوعی استفاده کرد اما چمن مصنوعی زمین فوتبال به صورت دائمی قابل استفاده است.
ابعاد استاندارد زمین فوتبال از مهم ترین ویژگی های یک زمین چمن مصنوعی فوتبال است. مناسب ترین متراژ زمین فوتبال، متراژی با حداقل طول 95 متر و حداکثر طول 120 متر می باشد. ابعاد زمین چمن مصنوعی فوتبال می بایست به شکل مستطیل باشد و نباید دارای ابعاد مربعی شکل باشد.
چمن مصنوعی زمین فوتسال
با توجه به کم بودن متراژ زمین فوتسال، هزینه چمن مصنوعی بکار رفته در آن کاهش می یابد. به همین دلیل پرکاربردترین چمن مصنوعی، چمن مصنوعی زمین فوتسال است. ابعاد استاندارد زمین فوتسال دارای حداقل طول 25 متر ، حداکثر 42 متر و حداقل عرض 15 متر، حداکثر 25 متر است.
 
چمن مصنوعی فوتسال اصفهان
چمن مصنوعی که برای فوتسال استفاده می شود دارای زیرسازی سیمانی، بتن و آسفالت است و با مقداری شیب به سمت پایین جهت شتشو و سرازیر شدن برف و باران ایجاد می شود. چمن مصنوعی زمین فوتسال دارای متریال های مخصوص زمین فوتسال است که با چسب مخصوص چمن مص نوعی آن ها را روی زمین قرار می دهند. این چسب ها دوام بالایی دارند که ممکن است عمر آن ها به 20 سال برسد.
ابعاد استاندارد زمین چمن مصنوعی زمین چمن مصنوعی متراژ زمین چمن مصنوعی ابعاد استاندارد زمین فوتسال زمین فوتسال سایز زمین چمن مصنوعی ابعاد زمین چمن مصنوعی متراژ زمین چمن چمن مصنوعی فوتسال چمن مصنوعی فوتبال چمن مصنوعی ورزشی چمن مصنوعی فدراسیون چمن مصنوعی قیمت قیمت چمن مصنوعی فوتسال خرید چمن مصنوعی فوتسال چمن مصنوعی فوتسالی خرید چمن مصنوعی فوتسالی فروش چمن مصنوعی فوتسال از کجا چمن مصنوعی فوتسال خریم خرید چمن مصنوعی برای فوتسال فوتسال ویدیو فوتسال طرح چمن مصنوعی فوتسال چمن مصنوعی برای فوتسال بهترین چمن مصنوعی برای فوتسال پر فروش ترین چمن مصنوعی مخصوص فوتسال چمن مصنوعی فوتسال با فوتبال فرق میکند؟ فرق چمن مصنوعی فوتسال و فوتبال تفاوت چمنمصنوعی فوتبال و فوتسال تفاوت چمن مصنوعی فوتبال و فوتسال چمن مصنوعی فوتسال ارزان قیمت خرید چمن مصنوعی فوتسال چمن مصنوعی فوتسال فروش چمن مصنوعی فوتسال قیمت چمن مصنوعی فوتسال نصاب چمن مصنوعی فوتسال چمن فوتسالی چمن مصنوعی برای زمین فوتسال بهترین چمن مصنوعی برای فوتسال بهترین برند چمن مصنوعی فوتسال چمن مصنوعی فوتسال تولید داخل چمن مصنوعی فوتسال ایرانی چمن مصنوعی فوتسال بین المللی قیمت هر متر مربع چمن مصنوعی فوتسالی قیمت هر متر مربع چمن برای فوتسال

نظرات

حدادی
۱۴۰۱/۰۷/۰۷۰۰
پاسخخیلی به موقع و درست و هماهنگ هستن
حمزه ای
۱۴۰۱/۰۵/۲۵۰۰
پاسخواقعا اینقدر عالی هستند که حد نداره ما خیلی خیلی راضی هستیم
ورزشگاه هفت
۱۴۰۱/۰۵/۱۰۰۰
پاسخبهترین شرکت ایران

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از پیشنهادات و تخفیفات ویژه و اخبار سایت مطلع شوید

درباره ما

مرکز پخش انواع چمن مصنوعی در ایران عراق و افغانستان از سال 1385